Jesteś na: Dobre Praktyki

Przykłady dobrych praktyk w komercjalizacji:


Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych.

Brytyjska firma Simcyp Limited zakupiła prawa do opracowanej na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (Collegium Medicum) technologii ToxComp – komputerowego systemu oceny kardiotoksycznego działania leków. Wraz z prawami do oprogramowania Simcyp zainwestował także w dalsze prace badawcze nad tym systemem.

- Więcej na: http://www.cittru.uj.edu.pl


Efektywna współpraca władz uczelni z pracownikami gwarantem sukcesu procesu komercjalizacji wiedzy.

Komercjalizacja wiedzy na przykładzie Akademii Morskiej w Szczecinie w artykule na Portalu Innowacji PARP.


PHARMENA SA to dynamicznie rozwijająca się, publiczna spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA.

Działalność Spółki koncentruje się w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek innowacyjnego suplementu diety stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy.

- Strona Spółki: http://www.medicalgorithmics.com/pl/


Medicalgorithmics S.A. jest polską firmą wysokich technologii powstałą w 2005 roku, która dąży do osiągnięcia pozycji jednego z wiodących dostawców rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG.

Medicalgorithmics rozpoczęła działalność jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu komercjalizacji polskiej myśli technicznej. Została założona przez dwóch naukowców-przedsiębiorców. Na bazie swojego pierwszego produktu spółka we współpracy z klinikami i ośrodkami nadzoru kardiologicznego (centrami monitorowania) zapewnia usługę zdalnej diagnostyki kardiologicznej.

- Strona Firmy: http://www.medicalgorithmics.com/pl


duchu przedsiębiorczości na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley ... (czytaj tutaj).